Algo Trader

Algoritmik alım-satım, finansal piyasalarda, alım-satım işlemlerinin matematiksel modelleme, hesaplama algoritmaları içeren bilgisayar programları kullanarak, doğru zaman, doğru miktar ve en iyi fiyat ile otomatik olarak gerçekleştirilmesidir.

Matriks AlgoTrader Algoritmik İşlem Platformu, kullanıcıların başta Türkiye’deki olmak üzere, yurt dışındaki finansal verilerden de faydalanarak, kendi yatırım stratejilerini sayısal ortama aktarabilecekleri bir platformdur.

Kullanıcılar bu platformu kullanarak, kendilerine sunulan framework içindeki birçok veri setini, sayısal ortamdaki yatırım stratejilerinde çok kısa zaman aralıklarında filtrelerden geçirerek, otomatik alım-satım emirleri üretebileceklerdir. Platform finansal veriler dışında kullanıcıların ürettiği emir durumlarını da kullanıcıya geri bildirim olarak kullanılabilmesi için iletmektedir.

AlgoTrader strateji geliştirmenin yanı sıra, geliştirilen stratejileri test etmek, performans değerlendirmesi yapmak, gerçek zamanlı ortam ve yine AlgoTrader içinde verilen simülasyon ortamı ile stratejileri gözlemek ve piyasayı takip etmek için kullanılır. Doğru stratejiyi oluşturup testlerle performansı ölçümlemek kullanıcıların sadece başlangıçta yapması gereken işlerdir. Bunların yanında stratejileri gözleyerek, önceden öngörülemeyen kritik durumlarda stratejilere müdahale etmek, stratejileri durdurmak oldukça önemlidir.AlgoTrader basit ara yüz ekranları ile kullanıcılarına bu imkanı sağlar.

 

Algo Trader ürününe ait teknik özellik bulunamamıştır.

  • Bu ürüne ait Video bulunmamaktadır.
  • Bu ürüne ait indir bulunmamaktadır.