Matriks Enerji ICCI 2015 - 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansında

07.05.2015

Enerji Sanayisi’nin en önemli buluşma noktası ICCI 2015 - 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 6 Mayıs’ta İFM’de kapılarını açıyor.

 

Matriks olarak 11 Numaralı salon ve 100 numaralı stantta sizleri bekliyoruz.

Enerji sanayi sektöründe 21.yıl sloganı ile 6 Mayıs 2015 Çarşamba günü Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde başlayacak olan ICCI 2015’de, toplam 36 oturum gerçekleştirilecek. 25 sivil toplum örgütünün desteklediği Deutsche Messe ve Sektörel Fuarcılık tarafından ortak düzenlenen ICCI 201521.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ilklere de ev sahipliği yapacak. 18 Mart 2015 tarihinde kurulan Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi (EPİAŞ) ilk lansmanını, 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı’nda gerçekleştirecek.

Açılışını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın yapacağı, Enerji Sanayisi’nin en önemli buluşma noktası ICCI 2015- 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı, 6 Mayıs’ta Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’de başlıyor. “Enerji sanayi sektöründe 21.yıl” sloganı ile kapılarını katılımcı ve ziyaretçilere açacak olan Deutsche Messe ve Sektörel Fuarcılık tarafından ortak düzenlenecek ICCI 2015, Amerika’dan Çin’e, Danimarka’dan Güney Kore ve Hindistan’a kadar birçok ülke firmalarını, Türk enerji sektörünün karar-vericileri ile buluşturacak.

Matriks Enerji

Türkiye enerji piyasasının liberalizasyon sürecinin sonuna gelinmesi ile birlikte enerji finansal bir enstrüman haline gelmiştir. Bu doğrultuda Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. finans piyasasındaki tecrübesini enerji piyasasında da değerlendirmek üzere Matriks Enerji ekibini oluşturmuştur. Mühendis, matematikçi, istatistikçi ve yazılımcılardan oluşan bu ekip Matriks bünyesindeki enerji çözümlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu ekip Matriks Enerji Terminali için yapılan AR-GE çalışmalarını, düzenli olarak piyasaya yönelik analiz ve raporlama işlemlerini yürütmektedir.

Matriks enerji ekibi temel olarak Matriks Enerji Terminalini sürekli geliştirmek için yapılan AR-GE çalışmalarını yürütmekte, düzenli olarak piyasaya yönelik analiz ve raporlama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Yapılan çalışmalar aşağıdaki gibi özetlenebilmektedir.

  • Günlük ve uzun dönem tahminlerin gerçekleştirilmesi, model performans analizlerinin yapılması
  • Yurt içi/Yurtdışı enerji piyasalarına ait verilerin analiz, karşılaştırma ve değerlendirmelerinin yapılması
  • Günlük, haftalık, aylık ve yıllık enerji piyasası raporlarının hazırlanması
  • Uzun ve kısa dönem standart veya tailor-made (isteğe bağlı) tahmin modellerin geliştirilmesi
  • Ekonomik ve iklimsel senaryoların oluşturulması
  • Yazılım ekibi ile birlikte enerji piyasası özelinde talep edilen yazılım ve mobil uygulamaların projelendirilmesi ve geliştirilmesi