Matriksdata İnsan Kaynakları

Android Yazılımcı Meslek Edindirme Programımız Başlıyor!

 Matriks’in UP School işbirliği ile düzenlediği Android Yazılımcı Eğitim Programı, teknoloji dünyasında kendine yer edinmek isteyen genç kadınlara özel bir fırsat sunuyor.
 
Ücretsiz gerçekleşecek Android Yazılımcı Meslek Edindirme programımıza üniversite 4. Sınıf veya üniversite mezunu olan temel programlama bilgisine sahip kadınlar başvurabilir.
 
*Depremden etkilenen 11 ilde yaşayan veya öğrenim görenler önceliklendirilecektir.
 
Online başvuru formunun doldurulmasının ardından, kodlama testi ve mülakat aşamaları yürütülecek. Programa katılmaya hak kazanan 50 kadın yazılımcı 3 ay süreyle eğitim programına dahil edilecek.
 
Programımızda 30 saat özgüven eğitimi ve 100 saat teknik eğitim verilecek.
 
Teknik eğitimler;
 

  •     40 saat canlı eğitim
  •     24 saat asistan desteği
  •     36 saat on-demand videodan oluşuyor.

 
Matriks’in deneyimli Mobil Gelişme ekibinin program boyunca devam edecek mentorluk desteği ile katılımcıların daha yakından tanınması ve geri bildirimler alınması planlanıyor.
 
Matriks olarak program sonunda başarılı katılımcılardan bazılarını ekibimize dahil etmeyi de hedefliyoruz.
 
Ayrıca programda katılımcıların motivasyonunun artıracak ve networklerini geliştirecek sektörden uzman konuşmacıların da davet edileceği tecrübe aktarım buluşmaları da yer alacak.  
 
Başvuru süreci nasıl ilerleyecek?
 

  •     Online form başvuru
  •     Temel programlama bilgisi ölçen teknik test
  •     Online mülakat

 
Bu program sana ne kazandıracak?

Mobil sektörün hızla büyüdüğü günümüzde kendinizi geliştirme şansı elde edecek, yenilikçi projelerde yer alabileceksiniz. Bu eğitim programı sayesinde Android uygulama geliştirme konusunda uzmanlaşacak, teknik bilgi ve deneyim kazanacaksınız. Böylece yazılım şirketlerinde, mobil uygulama şirketlerinde veya kendi projelerinizi hayata geçirerek başarılı bir kariyer yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 
Programda seni neler bekliyor?
 

Matriks, sektördeki deneyimi ve teknolojik altyapısıyla öne çıkan bir yazılım şirketidir. Bu iş birliği sayesinde, katılımcılar en son teknolojileri öğrenme fırsatı yakalayacak ve gerçek dünya projelerinde deneyim kazanacaklar.
Çevrimiçi canlı dersler ile sektör uzmanları tarafından verilen eğitimler, her hafta sorularınızı rahatlıkla sorabileceğiniz ofis saatleri, hali hazırda sektörün önde gelen teknoloji şirketlerinde Android yazılımcı olarak çalışan eğitmen ve asistanlarla canlı kodlama seansları ile kısa zamanda hem öğrenip hem de bol bol pratik yapma şansı yakalayacaksınız.

Aynı zamanda UP School sosyal beceri eğitimleri sayesinde kendinizi sadece teknik olarak değil sosyal beceriler yönünden de geliştirme fırsatı bulacak; program boyunca ve sonrasında da devam eden mentörlük ve kariyer koçluğu sayesinde iş görüşmelerine özgüven ile hazırlanabileceksiniz. Amacımız bu sayede hayalinizdeki işe başlamanız!