BIST 100 - -
MTRKS - -
DOLAR - -
GRAM ALTIN - -
Matriks Store
Piyasa
Son
Önceki Kapanış
Değişim (%)
BİST 100
-
-
-
Dolar
-
-
-
Euro
-
-
-
Gram Altın
-
-
-
Piyasa
Son
Önceki Kapanış
Değişim (%)
Altın Ons
-
-
-
Gümüş Ons
Brent Petrol
Bitcoin

- Borsa İstanbul verileri 15 dk gecikmelidir.

Tahmini okuma süresi:1dk

Matriks’in 9 aylık net karı
yüzde102 artışla 42 milyon TL’yi aştı

Finansal veri ve haber servisleri, emir–risk yönetim yazılımları, veri analiz ve işlem platformları başta olmak üzere, finans sektörüne yönelik yazılımların üretimi, satışı, bakım ve destek hizmetleri alanında faaliyet gösteren Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş., bu yılın 9 aylık döneminde net karını yüzde 102 artırarak 42 milyon 26 bin 558 liraya yükseltti. Satışlardaki artış ise yüzde 41 olarak kayıtlara geçti.

Türk yazılım mühendisleri tarafından Türkiye’de geliştirilen; big data ve yapay zeka tabanlı ilk mobil finansal veri izleme ve işlem platformunun mimarı Matriks’in Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Tutar, ortaya konulan sürdürülebilir mali yapının kendileri için çok değerli olduğunu vurgulayarak, “Satışlarımız 9 aylık dönemde yüzde 41 artarak 172 milyon 768 bin 799 liraya ulaştı. Halka açıldığımız 2020 yılıyla kıyaslandığında, 10 milyon liranın altında olan 9 aylık net kar, bu yıl 42 milyon lirayı aşmış durumda. Hemen hemen tüm sektörleri etkileyen küresel belirsizlik iklimine rağmen; sağlıklı iş modelimiz sayesinde sürdürülebilir büyüme stratejimizin karşılığını alıyoruz” şeklinde konuştu.

Kripto para altyapı ve çözümleri konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Cem Tutar, “Bu alandaki regülasyon sürecini yakından takip ediyoruz. Kripto para ticaretinde yatırımcı ve kuruluşların ihtiyaç duyabilecekleri alt yapı, işlem platformu ve analiz araçlarıyla ilgili çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Kripto para ve blockchain teknolojileri alanındaki gelişmelerin ülkemiz açısından önemli fırsatlar barındırdığını düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: Dijital Ekonomi

Yayın Tarihi:

Bağlantı: https://www.dijitalekonomi.com.tr/matriksin-9-aylik-net-kari-yuzde-102-artisla-42-milyon-tlyi-asti/