BIST 100 - -
MTRKS - -
DOLAR - -
GRAM ALTIN - -
Matriks Store
Piyasa
Son
Önceki Kapanış
Değişim (%)
BİST 100
-
-
-
Dolar
-
-
-
Euro
-
-
-
Gram Altın
-
-
-
Piyasa
Son
Önceki Kapanış
Değişim (%)
Altın Ons
-
-
-
Gümüş Ons
Brent Petrol
Bitcoin

- Borsa İstanbul verileri 15 dk gecikmelidir.

Matriks IQ HakkındaSıkça Sorulan Sorular

MatriksIQ üyeliği satın aldığımda Matriks Veri Terminali’ni de kullanabilir miyim?

Evet, MatriksIQ üyeliği olan kullanıcılarımız Matriks Veri Terminali kullanım hakkına da sahip olurlar. Tek bir şifre ile iki ürün ayrı ayrı kullanılabilir. Aynı bilgisayarda olmak şartıyla iki ürün aynı anda çalıştırılabilir.

Matriks Prime ile sunulan özellikler MatriksIQ’da bulunuyor mu?

Evet, Matriks Prime kapsamındaki özellikler MatriksIQ ile sunulmaktadır.

MatriksIQ ile sunulan ek özellikler nelerdir?

MatriksIQ ile pek çok yeni özellik sunulmaktadır. Formüllü fiyat penceresi, yapay zekâ yön tahmini, kapsamlı alarm sistemi, algoritmik trading, otomatik emir ve hızlı emir giriş ekranları ile gelişmiş işlem özellikleri, bildirimlerin e-posta ve mobil uygulamaya push mesaj olarak iletilmesi, Binance spot ve vadeli piyasalarında işlem olanağı, sesli komut özelliği, bulut desteği öne çıkan ek özellikler arasındadır.

MatriksIQ’da algo işlemleri yapmak için satın almam gereken lisanslar nelerdir?

MatriksIQ’da algoritmik işlemleri gerçek kurum hesaplarında çalıştırabilmek için MatriksIQ üyeliği ile Algo lisansına da sahip olmanız gerekir. Algo lisansı satın almadan algoritmik trading yapılarını test ortamlarında çalıştırabilirsiniz. Algoritmik trading dışında sunulan otomatik emir gönderim yapılarını ek bir lisans ihtiyacı olmadan kullanabilirsiniz.

MatriksIQ’da algoritma oluşturmak için kodlama bilgisine sahip olmak gerekir mi?

MatriksIQ’da algoritmaları C# ile oluşturabileceğiniz geniş bir alt yapı sunulmaktadır. Ancak sihirbaz ekranları sayesinde hiç kodlama gereği olmadan kolayca algoritmalar oluşturabilirsiniz. Ayrıca MatriksIQ’da kullanımınıza sunulan pek çok örnek hazır algoritma bulunmaktadır.

MatriksIQ’da algo lisansı almadan otomatik emir göndermek mümkün müdür?

Evet, algoritmik trading yapıları dışında MatriksIQ’da otomatik emirler üretip, işlem stratejilerinizi uygulayabileceğiniz pek çok özellik sunulmaktadır. Bunlar Formüllü Fiyat Penceresi emir gönderim fonksiyonları, Alarmlar, Kar/Al-Zarar/Durdur, İz Süren Stop gibi sentetik emir yapıları olarak özetlenebilir.

MatriksIQ’da yapay zekâ özelliklerinden nasıl faydalanabilirim?

MatriksIQ yapay zekâ tahmin modülü ile enstrümanların hangi yönde hareket edeceğini olasılık oranlarıyla birlikte sunar. Modellerinizi oluşturarak tahmin sonuçlarınızı iyileştirebilir, birden fazla yapay zekâ modelini optimize edebilir, geriye dönük tahminleri incelemek için backtest yapabilirsiniz. Yapay zekâ sonuçlarını algoritmalarınıza tek tıklama ile kolayca dahil ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MatriksIQ’da veri tamamlama ihtiyacı yaşar mıyım?

Hayır, MatriksIQ uygulamasında veri tamamlama ihtiyacı yoktur. Grafik, analiz gibi geçmiş verileri içeren ekranlarda veriler otomatik olarak tamamlanmış şekilde kullanımınıza sunulur.

MatriksIQ üzerinden hangi piyasalara emir gönderebilirim?

MatriksIQ uygulamasında Borsa İstanbul Pay Senetleri ve Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kripto para piyasasında Binance Spot ve Vadeli piyasa işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.