Matriksdata Urun

Canlı Borsa

  SEMBOL FİYAT (%)FARK ZAMAN
  SEMBOL FİYAT (%)FARK ZAMAN
  AEFES
  AGHOL
  AKBNK
  AKCNS
  AKGRT
  AKSA
  AKSEN
  ALARK
  ALBRK
  ALGYO
  ALKIM
  ANACM
  ANHYT
  ARCLK
  ASELS
  AYGAZ
  BIMAS
  BIZIM
  BRISA
  BRSAN
  BUCIM
  CCOLA
  CEMTS
  CIMSA
  CLEBI
  DEVA
  DOAS
  DOHOL
  ECILC
  ECZYT
  EGEEN
  EKGYO
  ENJSA
  ENKAI
  EREGL
  FROTO
  GARAN
  GLYHO
  GOODY
  GOZDE
  GUBRF
  GUSGR
  HALKB
  HEKTS
  HLGYO
  IPEKE
  ISCTR
  ISDMR
  ISFIN
  ISGYO
  ISMEN
  KAREL
  KARSN
  KARTN
  KCHOL
  KERVT
  KLMSN
  KORDS
  KOZAA
  KOZAL
  KRDMD
  MAVI
  MGROS
  MPARK
  NETAS
  NTHOL
  ODAS
  OTKAR
  OZKGY
  PETKM
  PGSUS
  RYGYO
  SAHOL
  SARKY
  SASA
  SELEC
  SISE
  SKBNK
  SODA
  SOKM
  TATGD
  TAVHL
  TCELL
  THYAO
  TKFEN
  TMSN
  TOASO
  TRGYO
  TRKCM
  TSKB
  TTKOM
  TTRAK
  TUPRS
  ULKER
  VAKBN
  VESTL
  YATAS
  YKBNK
  ZOREN

Düzenli olarak ve efektif bir şekilde yapılacak piyasa takibi, başta hisse senedi olmak üzere pek çok yatırım aracının alım ve satımının yapıldığı borsada istenen sonuçları alabilmek -başka bir deyişle yapılan yatırımlardan kâr elde edebilmek- için büyük önem taşır. Bu yazımızda, özellikle de yatırım dünyasına yeni adım atacak olan okuyucular için, sık duyuyor olabileceklerini düşündüğümüz “canlı borsa” ifadesine ve kolay ve etkili borsa takibi için yapılabileceklere kısaca değineceğiz.

Canlı Borsa takibi, Türkiye’de hisse senedi alım ve satım işlemlerini bünyesinde toplayan Borsa İstanbul’un(BİST) mesai saatleri içerisinde gerçekleşen işlemleri ve meydana gelen değişimleri anlık olarak takip etmek anlamına gelir. Hisse senedi değer değişimleri, şirketlerin anlık işlem bilgileri, yıllık değişim oranları ve geçmiş işlem hacim verileri gibi önemli değişkenleri anlık olarak takip etmek, yatırımcılara hem piyasalara daha hakim olma ve dolayısıyla daha sağlıklı yatırım kararları verme olanağı sunacak, hem de anlık yatırım fırsatlarını yakalamalarını mümkün kılacaktır.

Canlı borsa verilerinin efektif bir şekilde nasıl takip edilebileceğini merak ediyorsanız; aşağıda, Matriks Data’nın kolay ve etkili canlı borsa takibi için tasarlanmış bir ürünü olan Matriks Veri Terminali hakkında bilgi alabilirsiniz.

Matriks Veri Terminali ile Kolay Canlı Borsa Takibi

Matriks Data’nın öne çıkan ürünleri arasında yer alan Matriks Veri Terminali; Türkiye Finans Piyasaları dahilinde gerçek zamanlı veri izleme, analiz ve işlem imkânlarını tek bir programda bir araya getirerek yatırımcılara canlı borsa takibinde kolaylık sağlayan bir platformdur.

Türkiye sermaye piyasalarında alım – satımı yapılan her türlü menkul kıymete ait fiyat bilgilerinin yanı sıra, dünya piyasalarından ülke bonoları, pariteler, uluslararası para piyasaları, emtialar ve dünya endeksleri ve daha pek çok veriyi de Matriks Veri Terminali üzerinden takip etmek mümkün. Üründe, hem Türkiye hem de dünya piyasaları verileri üzerinden detaylı inceleme yapma olanağı sunan, kullanıcıların yatırım kararlarını vermelerine yardımcı olacak çok sayıda analiz modülü yer almaktadır. Matriks Data tarafından üretilen, yatırımcılara yatırım kararlarını verme sürecinde yardımcı olabilecek Mevsimsellik Analizi, Beta Analizi, Performans Tablosu Analizi, Dip Zirve Analizi gibi seçenekler de veri terminali platformu ile birlikte kullanıma sunulmaktadır. Bunlara ek olarak, Matriks Veri Terminali, yatırımcılara emir tanımlayıp otomatik olarak emir gönderme imkânını da sağlamaktadır.

Canlı borsa takibini kolaylaştıracak Matriks Veri Terminali’nin kurulumu ile birlikte, kullanıcılara Matriks Trader adında bir emir gönderim uygulaması da gelmektedir. Bu uygulama, çok sayıda emir ekranı ile yatırımcılara tüm kullanıcı ve piyasalara cevap verebilecek nitelikte bir ürün çeşitliliği sunmaktadır. Veri izleme ve emir gönderimi gibi işlemlerin son derece pratik ve hızlı bir şekilde yürütülebileceği Matriks Trader, bu özelliklerine ek olarak gün içerisinde gerçekleştirilen işlemlerin özetlerine, ve portföy bilgilerine erişim de sağlar.

Siz de daha kolay ve efektif bir şekilde canlı borsa takibi yapmak; veri izleme, analiz ve emir gönderme gibi işlemleri daha pratik hale getirmek istiyorsanız, Matriks Veri Terminali hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Matriks Veri Terminali