Matriksdata Urun

FX Trade

Matriks’in geliştirmiş olduğu FX Trade ürün ailesi, banka hazinelerinin FX işlemleri konusundaki tüm süreçlerinin on-line olarak yönetilmesine olanak sağlayacak bir alt yapı sağlamayı amaçlamaktadır.  

Bu ailede yer alan ürünler;

FX Blotter: Banka Hazinelerinin FX işlem ve pozisyonlarını tek bir platform üzerinde izleyip etkin ve hızlı işlem yapıp karar almasını sağlayan bir uygulama bileşenidir.

FX Trader: Hazine ve banka içerisindeki kullanıcıların, FX alım/satım biriminin girmiş olduğu fiyat kotasyonlarını ve broker firmalardan gelen kotasyonları anlık olarak takip etmelerine ve bu kotasyonlar üzerinden tanımlanmış spreadlere göre işlem yapabilmelerine olanak sağlayan uygulamadır.

FX PlatformSTP: Bankaların çeşitli platformlarda (Reuters, EBS, Goldman, Bloomberg, UBS, BNP, CITI v.s.)  gerçekleştirdikleri işlemlerin, online olarak FX Trade ve banka sistemlerine aktarılmasına olanak sağlayan uygulamadır.

FX PlatformMaker: Bankanın kotasyonlarının Bloomberg, Goldman gibi firmaların sistemlerine iletilmesi ve bu sistemlerden gelen işlemlerin karşılanmasını sağlamaktadır.

FX PlatformTaker: Broker firmalardan gelen kotasyonların belirlenen speadlere göre açılarak banka içerisindeki kullanıcılara işlem yaptırılmasına olanak sağlamaktadır.

Özellikleri

 • Bankanın tüm FX işlemleri, pozisyon ve kar/zarar bilgileri tek bir platformdan anlık olarak takip edilebilmektedir. Bunun sayesinde daha hızlı karar alınabilmekte ve hatalar en az indirilmektedir.

 • Banka kotasyonlarının diğer banka ve broker firmalara (Goldman, Bloomberg v.s.) on-line olarak iletilmesi ve bu firmalardan gelecek işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

 • Operasyon ve Kontrol birimleri için anlık takip ekranları mevcuttur, böylece operasyon ve kontrol hızı artırılmakta ve bu işlemlerle ilgili olası riskler azaltılmaktadır.

 • İşlemlerin banka sistemlerine on-line aktarımı sağlanmaktadır, böylece operasyonel maliyet düşürülmüştür.

 • Dealer bazında tanımlanan limitler sayesinde, zarar ve pozisyon miktarlarının kontrol edilmesi mümkündür.

 • Bankanın diğer bankalarla olan limitlerinin netting veya toplam bazında on-Line olarak takip edilmesi ve buna bağlı olarak uyarı çıkarılması sağlanmaktadır.

 • Banka içi kullanım için tasarlanmış işlem ekranları sayesinde, hiç bir birimi aramadan,  müşterilere çok hızlı bir şekilde fiyat verme ve işlem yapma olanağı sağlanmıştır.

 • Emir yönetim alt yapısı sayesinde, banka içi kullanıcıların sisteme girdikleri emirler,  uygun piyasa fiyatları oluştuğu anda broker firmalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. 

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İletişim bilgilerini görüntülemek için lütfen tıklayın

 • Bu ürüne ait Dökümantasyon bulunmamaktadır.
 • Bu ürüne ait Video bulunmamaktadır.
 • Bu ürüne ait indir bulunmamaktadır.