MatriksIQ Finansal İşlemleriniz İçin Akıllı Seçim

MatriksIQ satın alan üyelerimiz Matriks Veri Terminali kullanım hakkına da sahip olacaklar. Aynı bilgisayarda kullanım şartı ile, tek şifreyle her iki ürün aynı anda aktif lisanslarla çalışmaktadır.

Esnek Tasarım
Farklı renk alternatiflerini içeren temalar, tüm ekranlarda renk biçim özellikleri belirleme ve dizayn etme olanakları, farklı ekran dizaynı araçları, görsel içerikler ve analizler ile veri izleme kolaylığı
İşlem Gücü
Veri izleme ve işlemi bir arada sunan emir ekranları, otomatik emir gönderim yapıları, gelişmiş emir türleri, algoritmik işlem özellikleri, dışarıdan emir kabulü
Yeni Teknolojiler
Multi-Thread Çalışma Yapısı, Otomatik Veri Tamamlama, Elastic Search Altyapısı, Sesli Komut, Yapay Zeka Teknolojisi
Farklı Piyasalar
BIST Pay Senedi, VİOP, Binance Spot ve Vadeli, Bitmex piyasalarında işlem olanağı. Sermaye piyasalarına ait yerel ve uluslararası veriler.
Öneri ve Uyarı Sistemleri
Fiyat hareketlilikleri, para giriş çıkışları, haber etkisi, trend ve formasyon oluşumları, kurum önerileri gibi hazır ve hesaplanmış veriler üzerinden bildirimler, işlem olanağı sunulması ve mobile push bildirimi gönderme özelliği
Gelişmiş Formül Alt Yapısı
Analizler oluşturmak ve özel emir türleri ile otomatik işlemler gerçekleştirmek için fonksiyonları, indikatörleri ve tüm fiyat verilerini içeren formül penceresi alt yapısı

MatriksIQ ile Sunulan Özellikler

Canlı Borsa

MatriksIQ’da sermaye piyasalarına konu olan tüm verileri, uluslararası para piyasalarını, pariteleri, emtiaları, dünya borsa endekslerini, kripto paraları, ülke hazine bonolarını, futures piyasaları, makro ekonomik verileri izleyebilirsiniz. Ekonomik gündem verilerine ve finansal piyasalara ilişkin haberlere anlık olarak erişebilir, gelişmiş haber arama, haber arşivleme, filtreleme ve alarm özellikleri ile piyasaları takip edebilirsiniz.

İşlem Kolaylığı

Her verinin işleme dönüştürülebildiği pek çok olanak sunan MatriksIQ, farklı emir ekranlarıyla ihtiyaçlarınıza cevap verir. Emir ekranlarını dizayn edebilir, fiyat, derinlik kademeleri, gerçekleşen işlemler ve kademe analizini izlerken emir gönderimini aynı ekrandan gerçekleştirebilirsiniz. Hazır miktarlar, tutarla emir gönderimi, kar-zarar takibi ve kısa yollarla hızlı aksiyonlar almak gibi pek çok özelliği kullanabilirsiniz.

Teknik Analiz

Grafik verilerini, veri tamamlama ihtiyacı olmadan izleyebilir, çok sayıda çizim aracı ile çalışabilirsiniz. Pek çok grafik periyodu hazır olarak sunulmaktadır, istediğiniz periyotları birleştirebilir, yeni grafik periyotlarını seans saatleriyle uyumlu şekilde oluşturabilirsiniz. Yüzlerce indikatör hazır olarak sunulmaktadır. Formasyon tespiti yapabilir, trendlere, indikatörlere, grafik fiyat seviyelerine ve formasyonlara kolayca alarm kurabilirsiniz.

Hazır Analizler

Takas, Aracı Kurum Dağılımı, Kademe Analizi, Bilanço, Temel Analiz, Yükselen Düşenler, Sıcaklık haritası gösterimleri, Korelasyon Matrisi, Dönemsel Analiz, Pivot Analizi, Para giriş çıkış Analizi, Aracı Kurum Hisse/VIOP Dağılımı, Aracı Kurum İşlem Hacimleri, Opsiyon ve Varant Analizleri, Tavil-Bono Analizleri, Rasyolar gibi pek çok hazır analiz MatriksIQ tarafından sunulmaktadır. Analizlerinizde veri tamamlama ihtiyacı yaşamadan, doğru veriye erişebilirsiniz.

Korunma Emirleri

Pozisyonlarınıza kar al, zarar durdur, iz süren stop emirlerini bağlayarak pozisyonlarınızı korumaya alabilirsiniz. Her bir pozisyon için tek tek ya da tüm pozisyonlarınız için toplu olarak korunma emirleri ekleyebilirsiniz. Parçalı miktarlar, yüzde ile seviye belirleme, saat aralığında çalışma, sentetik emir gerçekleşmelerinin bildirim, e-posta ve mobil push bildirimi ile iletilmesi gibi pek çok özellikle sentetik emirlerinizi yönetebilirsiniz.

Formül Penceresi

Formül penceresi ile tüm indikatörleri, aracı kurum dağılımı-takas-bilanço kalemleri gibi pek çok analiz verisini, çok sayıda fonksiyonu ve tüm fiyat verilerini bir arada kullanarak hesaplamalar yapabilirsiniz. Formül penceresi emir gönderim fonksiyonları ile toplu emir, strateji emirleri, tarama koşullarına bağlı emir, sepet emir gibi otomatik emirler üretebilirsiniz. Bu verilerden hazırlanmış örnekler MatriksIQ’da hazır olarak da sunulmaktadır.

Alarm Sistemi

İzlediğiniz her veriyi alarma dönüştürebilirsiniz. Fiyat alarmı, haber alarmı, aracı kurum işlemleri alarmı, trend alarmı, indikatör alarmı, formüllü fiyat penceresi alarmı, piyasa hareketlerine bağlı uyarıları içeren alarmlar gibi çok sayıda farklı alarm türü sunulmaktadır. Zincir alarm özelliği ile alarmları birbirine bağlayarak döngüler oluşturabilirsiniz. Alarmlarınız gerçekleştiğinde emir gönderilmesini sağlayabilir, e-mail ya da mobil push bildirimi ile alarmlarınızı takip edebilirsiniz.

Yapay Zeka

Yapay zeka teknolojilerini kullanan MatriksIQ ile yön tahminleri yapabilirsiniz. Yapay zeka destekli tahmin analizi üzerinden, seçtiğiniz enstrümanların geçmiş zaman aralıklarına bakarak, istediğiniz girdilerle hangi yönde hareket edeceğini belirleyebilir, tahmin sisteminizi tek bir tıklama ile algoritmaya dahil edebilirsiniz. Bayesian optimizasyon yöntemini kullanarak, algoritmalarınızda uzun süreli optimizasyon işlemlerinde yapay zeka farkıyla süreleri kısaltabilirsiniz.

Algoritmik Trading

Çoklu periyot, çoklu sembol, kademeli alım gibi tüm algoritmik trading işlemlerinizi destekleyen bir altyapı sunan MatriksIQ, C# ile kodlamanın yanı sıra sihirbaz ekranları ile kolayca algoritma oluşturma olanağı sağlar. Algoritmalarınızda backtest ve optimizasyon yapabilir, grafikler üzerinden algoritmalarınızı takip edebilirsiniz. MatriksIQ size pek çok hazır algoritma sunar. Ayrıca algoritma kütüphanesi platformundaki hazır algoritmalara MatriksIQ içerisinden erişebilirsiniz.

Tarama Kosullari

Explorer modülü ile istediğiniz koşula uyan sembolleri tarayabilir, periyodik tarama sonuçlarını excele ya da toplu emir ekranına aktarabilirsiniz. Explorer formüllerini Explorer sihirbazı ekranı üzerinden kolayca yazabilirsiniz. İndikatör builder ile kendi indikatörünüzü oluşturabilir, İndikatörlerinizde pek çok çizim ve hesaplama özelliğini kullanabilirsiniz. Sembol Builder ile uygulamadaki sembol ve alanları kullanarak yeni semboller tanımlayabilir, dışarıdan grafik verileri ekleyebilirsiniz.

Prime İçerikleri

Prime ile sunulan trendmetre, hareketlilik göstergesi, yabancı takas, olaylar gibi tüm ekranlara hem toplu hem de tek tek erişilebilmesi mümkündür. Kullanıcı hareketleri ile otomatik uyarı sistemi yapısına sahip olan MatriksIQ, piyasadaki ani fiyat değişimleri, trend ve formasyon oluşumları, kurum önerileri gibi etkileri, takip ettiğiniz sembolleri belirleyerek size bildirim olarak çıkarır. Bu bildirimleri tek tıklama ile işleme dönüştürebilirsiniz.

Sesli Komut

MatriksIQ ile sunulan sesli komut özelliği sayesinde konuşarak ekranlara erişebilir, emir gönderebilir, istenen bir aksiyonu gerçekleştirebilirsiniz. Sesli komut özelliğinin sihirbazla desteklendiği MatriksIQ’da, sihirbaz ekranında anahtar kelimelerinizi belirleyerek, bu kelimeyi söylediğinizde hangi işlemin gerçekleşeceğini ayarlayabilirsiniz. Sadece tek bir kelime söyleyerek emir gerçekleştirebilir, istediğiniz sembolün ilişkili ekranına ulaşabilir ya da uygulamada istediğiniz bir aksiyonu başlatabilirsiniz.

Bildirim Yapısı

Alarm, sentetik emir, algoritmik işlem ve emir gerçekleşmeleri sonucunda MatriksIQ sizi bildirimlerle haberdar eder. Bu bildirimleri ekran başında olmadığınız zaman da takip edebilmeniz için mobil uygulamaya push bildirimi olarak iletme özelliğine sahiptir. MatriksIQ’da bir tuşa basarak QR kod oluşturup Matriks Mobil IQ uygulamasına okutarak, ekran başında kalmadan tüm işlemlerinizi mobil cihazınızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya

MatriksIQ sosyal medya entegrasyonu sayesinde, ilgilendiğiniz sembollerin tweet’lerini toplu olarak ya da her bir sembol için ayrı ayrı izlemeniz mümkündür. Paylaşım yapmak istediğiniz ekranlara eklenen kısayollarla kolayca sosyal medyada ekran paylaşımı yapabilirsiniz. Twitter istatistikleri ekranı üzerinden en çok konuşulan sembolleri görebilir, sosyal medya paylaşım oranı ile sembol fiyat grafiğini karşılaştırabilir, farklı zaman aralıklarına ait sosyal medya paylaşım istatistiklerine ulaşabilirsiniz.

Gelişmiş Arama

Menülerde kaybolmamanız için MatriksIQ size gelişmiş arama özelliğini sunuyor. Gelişmiş arama özelliği ile uygulamada aradığınız her şeye ulaşmanız çok kolay. Uygulama içi arama, menüde arama, sembollerin ilişkili ekranlarına ulaşım, dayanak varlık olan sembollerin türev enstrümanlarına erişim gibi pek çok özellik gelişmiş arama özelliği ile sunularak, tüm ekranlara kolaylıkla erişmenize olanak sağlanıyor.

Bulut Desteği

MatriksIQ bulut desteği sayesinde kayıtlarınızı güvende tutuyor. MatriksIQ’da hazırladığınız sayfaları, kayıtlarınızı, ekranlarınızın varsayılan ayarlarını, kar al-zarar durdur, iz süren stop gibi sentetik emirlerinizi, algoritmalarınızı, algoritma raporlarınızı, alarmlarınızı ve şablonlarınızı buluta yükleyebilirsiniz. Buluta gönderme ve buluttan alma ekranları ile hangi verilerinizi buluta göndereceğinizi ve buluttan yükleyeceğinizi seçebilirsiniz. Şifrelerinizle güvende tutulan kayıtlarınıza, dileğiniz zaman ulaşım sağlayabilirsiniz.